راهــــبران آوای تولــــید پویـــــا

درباره ما

بهبود دهنده و قوام دهنده های تخصصی لبنی

پایدار کننده و بهبود دهنده و قوام دهنده های تخصصی لبنی

این محصولات شامل ترکیباتی بالانس شده و متعادل از عوامل ژل کننده و قوام دهنده پلی ساکاریدی می باشند که قابلیتهای آن با توجه به قیمت مناسب آن نسبت به سایر نمونه های مشابه موجب بهبود قیمت تمام شده محصول می گردد که همگی با برند لاکتوژل عرضه می گردند.

بهبود دهنده و قوام دهنده ماست همزده

ترکیبات تحت نام قوام دهنده ماست همزده ، ترکیباتی شامل هیدروکلوئید و پروتئین جهت تولید ماست های همزده و چکیده می باشند که علاوه بر بافت دهی مناسب به محصول و ایجاد سفتی و قوام مناسب در محصول ماست همزده برخلاف سایر بهبود دهنده های  ماست همزده موجود در بازار به هیچ عنوان بافت ژله ای در محصول ایجاد نمی کنند.

انواع بهبود دهنده و قوام دهنده های ماست همزده به شرح زیر می باشد  :

لاکتوژلHP:

این ترکیب با دارا بودن ترکیب مناسب از بهبود دهنده و پروتئین شیر موجب ایجاد یک قوام و بافت مناسب خامه ای در محصول ماست همزده می گردد .

لاکتوژل UP:

  این ترکیب با دارا بودن درصد بالاتر بهبود دهنده موجب ایجاد بافت محکمتر و چسبندگی بیشتر در محصول ماست همزده تولیدی می گردد .

لاکتوژل Y-50 :

بهبود دهنده  ماست همزده یک ترکیب غذائی  متعادل از ژل کننده ها ،پروتئینهای شیر و غلظت دهنده ها است که موجب نسبت متعادل و طبیعی  قدرت ژلی gel strength و غلظت viscosity در تولید ماست همزده و چکیده تولیدی میگردد.

 

لاکتوژل های YC  :

بهبود دهنده های تخصصی ماست متشکل از هیدرو کلوئیدها و پروتئینهای شیر می باشد که در تولید انواع ماست ست و همزده کاربرد دارند . با افزودن تنها 5/1-1 درصد از این ترکیبات بدون نیاز به مصرف شیرخشک اسکیم و سایر افزودنیها با شیر می توان ماست قالبی با بافت منسجم و استحکام بالا و آب اندازی محدود ، تولید کرد به دلیل دارا بودن پروتئینهای محلول شیر در ترکیب لاکتوژل YC ، عطر و طعم محصول بسیار مطلوب است و در مقایسه با ماست تولید شده با 5/1 درصد شیرخشک اسکیم عطر و آرومای بالاتر ، طعم ماستی بیشتر و طعم اضافی کمتر و البته بافت بسیار مطلوب تر و سفت تری دارد . به دلیل قیمت بسیار مناسب تر در مقایسه با شیر خشک علاوه بر بهبود کیفیت محصول ، قیمت تمام شده محصول نیز به صورت چشمگیری کاهش می یابد .مزیت دیگر این ترکیبات این است که به دلیل کاهش محتوای لاکتوز ، ترشی نامطلوب و تغییرات طعمی در ماست تولید شده با ترکیبات فوق هرگز ایجاد نمی گردد .

ترکیبات فوق در سه نوع لاکتوژل YC-1 ، YC-2 و YC-3 طبقه بندی می گردد.

لاکتوژل  YC-1 : در تولید انواع ماست کاربرد دارد و مطابق شرح فوق موجب بهبود کیفیت ماست های تولیدی می گردد ، مقدار و روش استفاده :

این محصول به راحتی در شیر 45-35 درجه حل شده و پس از Aging به روش معمول فرآیند پروسس ماست انجام می گردد.مقدار مصرف در تولید انواع ماست به طور معمول 5/1 درصد می باشد .

مزایای ماست تولید شده با 5/1 درصد لاکتوژل YC-1 در مقایسه با ماست تولید شده با 2 درصد شیر خشک اسکیم :

  • بهبود بافت ماست تولیدی
  • کاهش آب اندازی
  • افزایش استحکام و مقاومت محصول در مقابل جابه جائی و انتقال و تنشهای حرارتی
  • بهبود طعم و احساس دهانی ماست
  • کاهش قابل توجه قیمت تمام شده ماست تولیدی

لاکتوژل YC-2 : به دلیل دارا بودن پروتئین بالاتر نسبت به YC-1 در ماست تولیدی ، استحکام بیشتری در ماست ایجاد می کند و عمدتا در تولید ماست های ست پرچرب یا خامه دار و ماست های همزده و چکیده مورد مصرف قرار می گیرد .

لاکتوژل YC-10 : بر پایه پروتئین شیر ساخته شده و یک ترکیب بسیار عالی متشکل از پروتئین های کازئینی و هیدروکلوئید می باشد و عمدتابرای تولید ماست یونانی و ماست ست لایه دار مورد مصرف قرار می گیرد .

درباره ما
نویسنده : مدیر سایت
چهار شنبه 25 فروردین 1400
    
بازدید: 989
    
زبان : فارسی
    

نظرات